З якою ціллю проводиться технічний огляд ліфтів?

19.09.2012

З якою ціллю проводиться технічний огляд ліфтів?

Технічний огляд проводиться з метою визначення якості виготовлення, монтажу, ремонту, реконструкції і модернізації, умов та строку подальшої безпечної експлуатації ліфта, оцінки технічного стану складових частин, деталей або їх елементів, перевірки їх на відповідність технічним вимогам тощо.

Які бувають види технічного огляду?

Технічні огляди бувають первинні, періодичні (чергові) і позачергові. Первинному технічному огляду підлягають ліфти перед введенням в експлуатацію. Періодичний (черговий) і позачерговий технічний огляд проводиться у строки, що встановлені нормативно-правовими актами з охорони праці та експлуатаційними документами виробника ліфтів. Технічний огляд ліфтів проводить спеціалізована організація.

Позачерговий технічний огляд ліфта проводиться також, в наступних випадках:

  • введення його в експлуатацію після ремонту, реконструкції або модернізації;
  • перерви в експлуатації більш, ніж на 10 місяців;
  • демонтажу та встановлення на новому місці;
  • закінчення граничного строку експлуатації (із застосуванням видів робіт, що не використовувалися під час експертного обстеження);
  • експлуатаційної чи деградаційної відмови, виявлення зносу, залишкової деформації, тріщин, інших пошкоджень складових частин, деталей або їх елементів;
  • аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру.

У разі закінчення граничного строку експлуатації, у випадках перерахованих вище, позачерговий технічний огляд ліфтів проводиться за наявності позитивного висновку експертного обстеження.